Yedek Parça Garantisi

Orjinal Ford Otosan parçaları, ileri teknoloji ve mühendislik bilgisi ile üretilen parçalardır. Kullanılan bu parçaların, üretimden aracınıza takılmasına kadar olan süreçte birçok noktada kalite kontrolü yapılmaktadır.

Yedek parça bütün detay parçaları dahil olmak üzere üretim hatalarına karşı firmamızın garantisi kapsamındadır.

Garanti süresi, yedek parçanın satış fatura tarihinden itibaren başlar ve 2 yıl sınırsız km.dir.(1 Mayıs 2004 yedek parça satış fatura tarihi itibariyle yedek parça garantisi 2 yıl / sınırsız km.ye çıkarılmıştır).

Yedek parçanın garanti süresi içerisinde, gerek malzeme ve işçilik, gerekse montaj hatalarından dolayı (Arslan Otomotiv’de monte edilmiş olmak koşulu ile) arızalanması durumunda işçilik ve yedek parça ücreti talep edilmeksizin tamiri veya ilgili yedek parça değişimi sağlanır.

Normal kullanım süresi içerisinde aşınmaya uğrayan debriyaj, fren balataları, ampuller, sigortalar vs. gibi yedek parçalar garanti süreleri içinde ücrete tabi olarak değiştirilirler.

Ancak bunun gibi yedek parçaların imalat hatasından kaynaklanan bir sebepten arızalandığının tespit edilmesi durumunda, garanti süresi içinde ücretsiz tamiri veya değişimi sağlanır.

Servisimizde garanti işlemlerinin gereğince yapılabilmesi için yedek parça satış faturasının gösterilmesi şarttırYorumlar kapatılmıştır.